Ustalanie skrótów klawiszowych jest banalnie proste. Prace magisterskie będą dzięki takim metodom pisane łatwiej. Zacznijmy od tego, że wszystkie znaki międzynarodowe powinny znajdować się w symbolach. Jeśli nie- musimy zainstalować dodatkowy język do programu. Zdarza się, że nierozszerzone wersje są ubogie w tego typu funkcje.
Zanim zaczniemy cokolwiek pisać ustalmy wszystkie szczegóły. Przechodzimy więc do paska narzędzi. "Narzędzia" szukamy opcji "dostosuj". Wybieramy "klawiatura". Teraz już wszystko powinno być dla nas jasne. Na liście polecenia wybieramy symbol. Najlepiej jest wybierać te, których używamy najczęściej. Kolejną opcją jest wybranie polecenia.
Prace magisterskie pisze się dość długo. Warto więc takowy skrót gdzieś zapisać. Kombinacje klawiszy muszą zaczynać się od "CTRL", "ALT" lub klawisza funkcyjnego. Skrót wybieramy sobie sami. To bardzo duże ułatwienie dla piszącego. Następnie potwierdzamy zmiany "zapisz zmiany". I gotowe.
Wspomnijmy, że okno dialogowe skrótów możemy wywołać za pomocą klawiszy CTRL + SHIFT + F2. Dzięki temu wszystkie inne symbole będą dla nas szybko dostępne. Inne skróty, które ustalamy sobie sami to przykładowo CTRL/ALT + SHIFT + "wybrany klawisz".
Tworzenie skrótów klawiszowych nie jest trudne. Takie ułatwienia znacznie ułatwiają nam pisanie. Nie skupiamy się na szukaniu danej funkcji tylko na treści. Prace magisterskie to również znajomość Word'a.